Menu główne
 
Komiksy
 
Sponsorowane
 
Filmiki
 
Twórcy
 
Postacie

Dziobas
Dziobas (oryg. Fethry Duck)

Kuzyn Donalda, Gogusia i Gęgula, niezdara, w niektórych komiksach jest ekologiem. Ma siostrzeńca Dzióbdziusia. Jest naiwny i niezdarny. Nosi czerwony sweterek i czerwoną czapkę (w niektórych komiksach jego strój ma czarno-różową barwę). Ma kilka rozczochranych długich włosów. W niektórych komiksach pracuje wraz z Kaczorem Donaldem w tajnej organizacji CAP zwalczającej siły paranormalne, a także w Kaczogrodzkiej Agencji Wywiadowczych Asów w służbie wujka Sknerusa jako agent Te-A 12.

Historia powstania 

Jego twórcami są Dick Kinney (scenarzysta) i Al Hubbard (rysownik). Po raz pierwszy pojawił się w komiksie pt Nowe, zdrowe życie opublikowanym 2 sierpnia 1964 roku. Choć pierwsze historyjki z Dziobasem powstawały w studiu Burbank w USA, przeznaczone były na rynek europejski. Od połowy lat 70. Dziobas pojawiał się głównie w historyjkach powstałych w krajach europejskich i Brazylii.Inni

Dzióbdziuś (oryg. Biquinho) - jedna z komiksowych postaci ze świata Kaczora Donalda. Został stworzony przez brazylijczyka Gérsona L. B. Teixeira w 1982 roku. Siostrzeniec Dziobasa, w polskich wydaniach komiksów pojawił się tylko raz - w tomiku serii Komiks Gigant "Star Kwek", w komiksie "Tajemniczy nektar" (jest też wspominany w 2 tomiku Giganta Mamuta w komiksie "Moje imię to niszczyciel"). Jest przedstawiony jako niezwykle energiczny chuligan, który psuje wszystko, czego dotknie. Nosi zieloną czapkę i zielony sweterek. Tak jak swój wujek, ma kilka rozczochranych długich włosów.
 

Fisio (oryg. Sgrizzo) - postać wykreowana przez Romano Scarpę. Jest to nadpobudliwy, szalony kaczor, którego cała rodzina (prócz Dziobasa) zdaje się unikać. Postać ta najprawdopodobniej miała zostać wykorzystana tylko w jednym komiksie ("Sgrizzo il piu` balzano papero del mondo"). Twórca postaci napisał także kiedyś, że w tym samym czasie, kiedy Fisio zadebiutował, Al Hubbard przedstawił postać Dziobasa, który mógłby być jego bratem bliźniakiem, szczególnie za jego cechy charakteru. Fisio mieszka w Górach Stołowych, prawdopodobnie jako pustelnik. O jego powiązaniach z rodziną wiadomo niewiele, tylko, że jest on siostrzeńcem Babci Kaczki.

Tolek Ananas (Soniek, Romcio, oryg. Sonny Seagull) - pierwszy raz pojawił się w komiksie Free Spirits wydanym 7 listopada 1997. Do lipca 2010 wystąpił w 18 komiksów, z których 15 wydano w Polsce. Mała bezdomna mewa, przyjaciel Hyzia, Dyzia i Zyzia. Mieszka przy starej bocznicy koło linii kolejowej na Gęsiów.  

Torr Semafor (ang. Mr. Phelps) - Pierwszy raz pojawił się wraz z Tolkiem Ananasem. Pracownik kolei, który zwykle stara się go złapać.

Kaczuś - postać stworzona w 1988 roku przez Giulio Chierchini. Zadebiutował w komiksie Paperinik e l'incredibile Little Gum, natomiast w Polsce wystąpił w komiksie "Star Kwek" (Komiks Gigant 1/92). Kaczuś jest kaczorem, przyjacielem Hyzia, Dyzia i Zyzia i wrogiem Superkwęka. Potrafi stworzyć wszystko z gumy balonowej. Wraz ze Sknerusem, Donaldem i Siostrzeńcami brał udział w wyprawie na asteroidę Eldorado, gdzie okazał się niezwykle przydatny podczas walki z mięsożerną rośliną. Ubrany jest w różową maskę, czerwoną czapkę z daszkiem oraz żółtą bluzkę. Często też porusza się na bańce z gumy do żucia.

Księżniczka Neolita (w pierwszych publikacjach jako Troglodyta albo Kita, ang. Princess Oona) - wzorowana na kaczce z epoki kamiennej (stworzonej zresztą przez samego Vicara) prehistoryczna księżniczka obdarzona wielką siłą. Kaczor Donald i Diodak spotkali ją w czasie wycieczki do prehistorii. W wyniku zbiegu okoliczności pojawiła się ona w naszych czasach, stając się jedną z charakterystycznych mieszkanek Kaczogrodu. Od swojego debiutu w 1993 roku, w komiksie "Wojownicza księżniczka" (Kaczogród t. III), Neolita pojawiła się w około dwudziestu historyjkach.

Wiedźma Mim (w pierwszych publikacjach jako Pani Mim albo Madam Mim, ang. Mad Madam Mim) - Pojawia się głównie w brazylijskich komiksach, w Polsce do lipca 2010 wydano 64 komiksy, w których występuje. Zwykle sympatyczna, czasem pechowa czarownica.


Stopka